Przejdź do strony Sympozjum Przejdź do strony Szkolenia

MISTRZOWIE ŻYCIA!

Studenci Psychologii Sportu Pozytywnego z Uniwersytetu SWPS Sopot zapraszają dzieci w wieku 6-18 lat oraz rodziców na warsztaty MISTRZOWIE ŻYCIA!

Od godziny 12.00 do 14.00 podczas pikniku przy Warszawskim Memoriale Kamili Skolimowskiej dzieci i młodzież będą miały okazję poćwiczyć i zobaczyć, jakich umiejętności uczy nas sport. Poprzez gry i zabawy w trzech oddzielnych stoiskach wiekowych będziemy wspólnie odkrywać, jak można rozwijać koncentrację, motywację oraz wytrwałość. Zajęcia prowadzić będą: Damian BialekJulianna CzapskaBartek OstaszMarta i Ola Paciuch.

Rodzice uzyskają natomiast odpowiedzi na wszystkie nurtujące ich pytania z zakresu psychologii sportu oraz dowiedzą się, dlaczego rozwój dzieckaprzez sport jest tak ważny. Mini wykłady oraz odpowiedzi na pytania udzielał będzie doświadczony psycholog sportu z Fundacji Sportu Pozytywnego – Tomasz Kurach.

Misją naszych warsztatów jest szerzenie idei Sportu Pozytywnego oraz Psychologii Sportu Pozytywnego. W nurcie tym najważniejszy jest harmonijny rozwój człowieka i jego szczęście. Sport jest natomiast środkiem, który to zrównoważone dojrzewanie wspiera i pozwala dziecku sprawdzać własne możliwości w atmosferze zabawy, a później zdrowej rywalizacji. Poprzez aktywność fizyczną uczymy się bowiem prawidłowej komunikacji, nawiązywania relacji społecznych oraz wielu umiejętności, takich jak: koncentracja uwagi, stawianie realnych celów, bycie wytrwałym do końca, wzmacnianie swojej pewności siebie, a także zdrowego przegrywania i wygrywania. Umiejętności, które przydawać się będą w sytuacjach codziennych przez całe życie.

Serdecznie zapraszamy!