Przejdź do strony Sympozjum Przejdź do strony Szkolenia

Historia pewnego marzenia – II Ogólnopolskie Sympozjum Droga na Biegun Mistrzostwa

Historia pewnego marzenia, które przekształca się w rzeczywistość – kilka słów o Sympozjum Sportu Pozytywnego 4-5 grudzień 2015.

Przenieśmy się półtora roku wstecz, końcówka 2013 roku – siedzimy wraz z zespołem Fundacji i omawiamy nasze doświadczenia, różne spojrzenia na sport, co on daje naszym Klientom oraz zawodnikom, jaką rolę odgrywa w ich życiu. Po chwili, po raz kolejny pada pytanie – dlaczego nie popularyzować idei sportu pozytywnego jeszcze na większą skalę w formie dwudniowego wydarzenia? Sportu, dzięki któremu człowiek się rozwija w różnych obszarach swojego życia, zachowuje równowagę w swoim przygotowaniu sportowym, a to wszystko prowadzi go do osiągania prawdziwego mistrzostwa. Tego w sporcie jak i życiu.  I tak od pytania „dlaczego nie popularyzować…?” rozpoczęły się przygotowania do I edycji Sympozjum Sportu Pozytywnego. Wiele godzin przygotowań, rozmyślań, konsultacji, a także nerwów i udało się! 2 dni, 20 prelegentów, 30 wystąpień, 200 uczestników i jeden cel, który znacie – nagłośnienie idei sportu pozytywnego oraz integracja środowiska praktyków i naukowców. 

Czego możecie spodziewać się w tym roku? 

Po raz kolejny zapraszamy Was do Gdyni, do Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Was czyli kogo? Trenerów, zawodników, fizjoterapeutów, psychologów, rodziców, dietetyków – w końcu to praca nas wszystkich przyczynia się do zachowania równowagi w przygotowaniu sportowców. Dwudniowe Sympozjum podzielone jest na poszczególne ekspedycje – od etapu młodzika do zakończenia kariery. Prelekcje, przeplatane warsztatami, ekspresowymi wystąpieniami oraz stolikami specjalistów. Formuły, które w połączeniu sprawiają, że po dwóch dniach wszyscy chcą więcej i żałują, że nastąpił już koniec. Kogo będziecie mogli spotkać? Już na samą myśl czuję ekscytację, bo naprawdę warto dla takich nazwisk przyjechać, spotkacie m.in. prof. Andrzeja Nowaka, prof. Artura Poczwardowskiego, dr Marka Graczyka, prof. dr hab. Jana Blecharza, dr Esterę Nowacką, zawodników – m.in. Roberta Korzeniowskiego, Sylwię Gruchałę, Katarzynę Rogowiec, Leszka Blanika. Nie sposób tutaj wszystkich wymienić – cudowne jest to, że praktyka spotyka się z teorią. 

Może zastanawiacie się czym dokładnie są ekspresy?

Formuła ich jest prosta i dynamiczna – 4 slajdy w 4 minuty, dużo się dzieje, nie sposób się nudzić. Podczas ekspresów spotkacie dziennikarza, trenerów, wychowawców. Kochani, jeśli piszę nieco chaotycznie, to przepraszam. Sami rozumiecie jak to jest z przedstawieniem własnych marzeń, które się spełniają. 

A i jeszcze jedno! 

Pisząc o Sympozjum muszę wspomnieć o całej armii wolontariuszy i całym zespole Fundacji bez którego trudno byłoby propagować Sport Pozytywny! Pewien psycholog mówi „kiedyś się bałem i nie robiłem, teraz się boję i robię”. No więc my działamy i robimy. A Was zachęcam do dwóch rzeczy – nie bójcie się i realizujcie własne marzenia i zaplanujcie sobie 4-5 grudnia nad polskim morzem w Gdyni, gdzie spotkacie się razem z nami.

To jak, z kim się widzimy?

Pozdrawiam Was serdecznie,

Ola Pogorzelska