Przejdź do strony Sympozjum Przejdź do strony Szkolenia

Pozytywni na starcie, zwycięzcy na mecie

W dniach 4-5 grudnia 2015 roku w Pomorskim Parku Naukowo Technologicznym Gdynia odbędzie się druga edycja Ogólnopolskiego Sympozjum pt. „Wyprawa II w Sporcie Pozytywnym – Droga na Biegun Mistrzostwa”. Wydarzenie organizowane jest przez Uniwersytet SWPS wraz z Fundacją Sportu Pozytywnego pod patronatem honorowym Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Prezydenta Miasta Gdynia.

Całość Sympozjum poświęcona będzie osiąganiu Mistrzostwa Sportowego z uwzględnieniem poszczególnych etapów kariery. Sport Pozytywny to nowy nurt w dziedzinie sportu i psychologii, który nie skupia się tylko na zwyciężaniu, ale osiąganiu wyników poprzez włączenie w przygotowania szeroko rozumianego sztabu szkoleniowego (trenera, dietetyka, rodzica, psychologa, fizjoterapeuty) i pozytywnych emocji, zachowując równowagę w poszczególnych obszarach życia sportowca.

Zaproszeni goście zwrócą uwagę na szereg elementów składających się na osiągnięcie mistrzostwa sportowego oraz zaprezentują, jak najefektowniej nimi pokierować, dla jak najlepszego rozwoju sportowca. Wykłady i dyskusje będą okazją do posłuchania ekspertów pracujących zgodnie z ideą sportu pozytywnego, którzy podzielą się z audytorium profitami jakie niesie ze sobą praca w tym nurcie. Warsztaty to szansa nauczenia się pod okiem fachowców, jak postępować i układać poszczególne elementy, aby nadać odpowiedni kierunek zachowaniom wszystkich osób zaangażowanych w proces edukacji sportowca zarówno w życiu, jak i sporcie. Dynamicznym i efektownym elementem Sympozjum będą Expresy czterominutowe prezentacje, które  przeniosą słuchaczy w kilkanaście miejsc w całej Polsce, aby pokazać, że sport pozytywny istnieje, rośnie w siłę, a przede wszystkim przynosi efekty. Zaczerpnąć garść informacji można będzie przy Stolikach Specjalistów, gdzie (jak sama nazwa wskazuje) specjaliści podzielą się swoją wiedzą na temat solidnych podstaw jakie ma sport pozytywny w teorii, praktyce i badaniach oraz odpowiedzą na indywidualne pytania zainteresowanych. O komfort uczestników nie trzeba się martwić. Całość wydarzenia dopełnią przyjazne sale Pomorskiego Parku Naukowo Technologicznego Gdynia, które zachęcają do aktywnego uczestnictwa oraz sprzyjają zawiązywaniu znajomości i dzieleniu się doświadczeniami.

 

Zainteresowany? Zainteresowana? Nie zwlekaj!  

Znajdziesz nas pod adresem: http://sportpozytywny.org.pl/sympozjum 

Szukaj nas także na facebook'u: https://www.facebook.com/events/969927879695297/