9 lipca, 2024

Trening dla początkujących

Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z treningami w pierwszej kolejności powinniśmy udać się do lekarza, aby wykluczyć wszystkie przeciwskazania do wykonywania ćwiczeń. Po uzyskaniu pozytywnej opinii lekarza możemy przejść do wykonywania pierwszych treningów.

O czym należy pamiętać zanim zaczniemy?

Zanim rozpoczniemy treningi zastanówmy się, jaka aktywność będzie dla nas najlepsza. Czy bardziej odpowiada nam ćwiczenie na siłowni, czy lepiej będziemy się czuć podczas treningu w domu. Dostępne są również różne alternatywny, takie jak basen, bieganie, zajęcia fitness, taniec. Najlepiej wybrać sport, w którym czujemy się najlepiej. Wtedy mamy większą szansę na to, że wytrwamy w treningach przez długi czas.

Jeśli już mamy wybrany rodzaj treningów warto zaplanować, kiedy będziemy je wykonywać i sztywno trzymać się tego planu. Pamiętajmy że zbyt duża ilość ćwiczeń może skutkować wystąpieniem kontuzji oraz szybkim zniechęceniem się do ćwiczeń. Jeśli treningi będą za rzadko, upłynie sporo czasu zanim zobaczymy pierwsze efekty i możemy również dość szybko stracić motywację. Aby ustalić idealny plan treningowy najlepiej skonsultować się z doświadczonym trenerem.

Jak się przygotować do treningów?

Przed pierwszym treningiem musimy zaopatrzyć się w odpowiedni strój. Musi być nam przede wszystkim wygodnie. Strój nie może być za luźny, żeby nie plątał się i nie przeszkadzał w wykonywaniu ćwiczeń. Ponadto musi zapewniać dobry przepływ powietrza i oddychanie skórze. Bardzo istotne jest również obuwie. Musi być wygodne, ale również stabilne. Jeśli już mamy odpowiedni strój, wystarczy nam butelka wody, ręcznik oraz dobry nastrój i możemy zaczynać przygodę z treningami.

You may have missed